KLUB MIŁOŚNIKÓW AUSTRALII I OCEANII w Bydgoszczy  

Goście i wywiady

W tym dziale chcielibyśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym wywiady z różnymi ciekawymi ludźmi, oraz relację z osobistych spotkań, jakie mieliśmy przyjemność odbyć w kraju, lub podczas naszych wojaży po Antypodach.

Nawiązaliśmy również współpracę z dwoma portalami: Pulsem Polonii z Sydney oraz Przeglądem Australijskim z Adelajdy. Oba portale maja bardzo długą i bogatą historię. Dzięki tej współpracy możemy poszerzyć nasz dział o kolejne, bardzo ciekawe wywiady.

Z inicjatywy założyciela naszego klubu - Romana Malinowskiego, dołączyliśmy także cykl wywiadów jego autorstwa, ale najlepiej niech sam opowie jaki miał pomysł:

Wywiadem z Małgosią Guzik z Adelaide chciałbym zapoczątkować nowy cykl w dziale "Goście i wywiady" - "Moje rozmowy z Australią". Podczas podróży po Australii, poznałem wielu ciekawych ludzi. Byli tacy, co mieszkają na antypodach już kilkadziesiąt lat, poznałem również sporą grupę emigracji "Solidarnościowej". Na drodze moich wojaży po Australii spotykałem także przedstawicieli najmłodszej emigracji, którzy z dobrym wykształceniem (nabytym w Polsce) i bez żadnych kompleksów, zaczynają swoją "przygodę" w Australii. Nie chcę ograniczać się tylko do "rozmów" z moimi rodakami. W "kraju na dole globusa" poznałem również rodowitych Australijczyków i te osoby także chciałbym przedstawić fanom naszego Klubu. Tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.

Roman Malinowski.

Filtr tytułów  
# Tytuł artykułu Data
1 Małgorzata Guzik - Adelaide [cykl. Moje Rozmowy z Australią] środa, 22 lipca 2009
2 Dwudziestopięciolecie pracy twórczej Bogumiły Żongołłowicz czwartek, 18 września 2008
3 Nadrobić zaległości... wtorek, 01 lipca 2008
4 Australijska miłość Romana wtorek, 01 kwietnia 2008
5 Gosia Dobrowolska - "Ziemia zaczyna się od Australii" sobota, 01 września 2007
6 Jaka jesteś aborygeńska kulturo? niedziela, 01 kwietnia 2007
7 Alek Silber w Bydgoszczy poniedziałek, 02 października 2000